Hello kids,
Thank you to all the students who sent me their exercises. Most of you did very well!!!
I am still waiting for more e-mails from the rest of your classmates.
Well, here are some more exercises for you from your student’s book.
Think teen Student’s Book.
Page 65 –Writing. Διαλέξτε μια ή δυο φωτογραφίες από τις διακοπές σας και περιγράψτε τις –πού είστε, τι κάνετε, πόσο συχνά το κάνετε αυτό όταν πάτε διακοπές. Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το κείμενο το οποίο περιγράφει τις δυο φωτογραφίες στη σελίδα 65.
Page 66 – Διαβάστε το e mail και το τραγούδι της Μάγδας και κάντε την άσκηση 3 απαντώντας με ένα ν ή Χ
Page 67- Διαβάστε το e mail της Μάγδας και απαντήστε στις ερωτήσεις a – h της άσκησης 1 με μια κατάλληλη λέξη από το κείμενο. (Λέξεις από το κείμενο που μπορεί να μη ξέρετε—cosy=άνετο, excursion=εκδρομή, on campus=στην πανεπιστημιούπολη.
Page 71 άσκηση 1,3,4,5.
Παρακάτω σας στέλνω και άλλες ασκήσεις με Ενεστώτα Διαρκείας-Present Continuous (για κάτι που κάνουμε αυτή τη στιγμή) ή στον Απλό Ενεστώτα- Present Simple (για κάτι που κάνουμε κάθε μέρα ή συχνά).
Μπορείτε να μου στείλετε τις απαντήσεις σας (και τις απορίες σας)στο VIBER 00306993892052 ή στο e mail kostsam3@gmail.com

Να είστε όλοι καλά,
Hope to hear from you soon,
Your English teacher,