Αγαπητές μαθήτριες και αγαπητοί μαθητές της Γ’ Λυκείου,

Χριστός Ανέστη και Χρόνια Πολλά σε σας και τις οικογένειές σας! Μετά την ανακοίνωση της μειωμένης ύλης των εξετάσεων, προκύπτει ότι έχουμε ολοκληρώσει τη διδασκαλία της εξεταστέας ύλης, (στην πραγματικότητα και λίγο παραπάνω), άρα από δω και πέρα θα κάνουμε μόνο επαναληπτικά μαθήματα. Θα ξεκινήσουμε λοιπόν με τον Ηλεκτρομαγνητισμό. Στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρείτε τις ασκήσεις ενός παλαιότερου σχολικού βιβλίου από τις οποίες θα λύσουμε κάποιες (επιλεκτικά) στο ερχόμενο online μάθημα. Δείτε τες προσεκτικά και αν έχετε απορίες μπορούμε να τις συζητήσουμε. Εννοείται ότι θα πρέπει πρώτα να κάνετε την επανάληψη της θεωρίας. (Φτιάξετε τυπολόγιο!)

Ασκήσεις Ηλεκτρομαγνητισμού από το πολλαπλό βιβλίο

Το πρώτο μας μάθημα μετά τις διακοπές θα είναι αύριο. Θα λάβετε ενημέρωση για την ώρα και το link μέχρι το βράδυ.

Γιώργος Κουντουριώτης

Φυσική Γ΄ Λυκείου Ηλεκτρομαγνητισμός