ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σύμφωνα με την υπ’  αρίθμ.  211/Φ32/19-02-2021 απόφαση του Συντονιστή Εκπαίδευσης του Βερολίνου σας ενημερώνουμε ότι από την Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου 2021 τα μαθήματα για τις τάξεις Γ’ Λυκείου και Γ’ Γυμνασίου του Ελληνικού Λυκείου Γυμνασίου Ντόρτμουντ θα πραγματοποιούνται κανονικά στο σχολείο. Για τις υπόλοιπες τάξεις του Γυμνασίου (Α’ και Β’ ) και του Λυκείου  (Α’ και Β’ )  θα συνεχιστεί η εξ αποστάσεως εκπαίδευση  έως νεωτέρας.

Το ωρολόγιο πρόγραμμα θα προσαρμοστεί σύμφωνα με τα νέα δεδομένα, θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου και θα κοινοποιηθεί στα email  των μαθητών/μαθητριών καθώς και στα email των γονέων/κηδεμόνων.

Τα μέτρα προστασίας που αφορούν τον Covid-19 παραμένουν σε ισχύει (αποστάσεις, μάσκες, αντισηπτικά, πλύσιμο χεριών κτλ.)

Εκ της Διευθύνσεως

Επαναλειτουργία Γ τάξεων Γυμνασίου και Λυκείου