ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σύμφωνα με την υπ’  αρίθμ.  300/Φ32/11-03-2021 απόφαση του Συντονιστή Εκπαίδευσης του Βερολίνου σας ενημερώνουμε ότι από την Δευτέρα 15 Μαρτίου 2021 ξεκινούν καθημερινά τα δια ζώσης μαθήματα για όλες τις τάξεις Γυμνασίου και Λυκείου του Ελληνικού Γυμνασίου – Λυκείου Ντόρτμουντ.

Λόγω του αυξημένου αριθμού μαθητών (πάνω από 20 μαθητές) στις τάξεις Β΄ Γυμνασίου, Α΄ και Β΄ Λυκείου θα εφαρμοστεί η εκ περιτροπής λειτουργία. Στα εμαιλ των γονέων/κηδεμόνων καθώς και των μαθητών έχουν αποσταλεί οι ομάδες των μαθητών. Οι μαθητές των υπολοίπων τάξεων Α΄,  Γ΄ Γυμνασίου και Γ΄ Λυκείου θα παρακολουθούν καθημερινά τα μαθήματα.

Το ωρολόγιο πρόγραμμα έχει προσαρμοστεί σύμφωνα με τα νέα δεδομένα, και έχει κοινοποιηθεί στα email  των μαθητών/μαθητριών καθώς και στα email των γονέων/κηδεμόνων.

Τα μέτρα προστασίας που αφορούν τον Covid-19 παραμένουν σε ισχύ (αποστάσεις, μάσκες, αντισηπτικά, πλύσιμο χεριών κτλ.)

Εκ της Διευθύνσεως

Το νέο πρόγραμμα του σχολείου είναι:

και σε Pdf Πρόγραμμα ανα τάξη

και σε Pdf Πρόγραμμα_Εκπαιδευτικοί