ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σύμφωνα με την υπ’  αρίθμ.  421/Φ32/16-04-2021 απόφαση του Συντονιστή Εκπαίδευσης του Βερολίνου σας ενημερώνουμε ότι αναστέλλεται προσωρινά η λειτουργία με φυσική παρουσία των μαθητών όλων των τάξεων του Ελληνικού Γυμνασίου και Λυκείου Ντόρτμουντ και από την Δευτέρα 19 Απριλίου 2021 έως και τις 21 Απριλίου 2021 θα συνεχιστεί η σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση.

Από την Πέμπτη 22 Απριλίου 2021 ξεκινούν καθημερινά τα δια ζώσης μαθήματα για όλες τις τάξεις Γυμνασίου και Λυκείου. Όπως και πριν τις διακοπές του Πάσχα, θα εφαρμοστεί η εκ περιτροπής λειτουργία στις τάξεις Β΄ Γυμνασίου, Α΄ και Β΄ Λυκείου.

Βασική προϋπόθεση για να μπουν οι μαθητές στο σχολείο είναι να έχουν μαζί τους  βεβαίωση αρνητικού Coronatest, το οποίο θα πρέπει να έχει πραγματοποιηθεί έως και 48 ώρες πριν την προσέλευση τους στο σχολείο.

Οι απουσίες των μαθητών καταγράφονται κανονικά.

Το ωρολόγιο πρόγραμμα παραμένει ως έχει και είναι αναρτημένο, όπως και οι σύνδεσμοι Webex των εκπαιδευτικών, στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Εκ της Διευθύνσεως

Ενημέρωση για τη λειτουργία του σχολείου από 19.04.2021