ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σύμφωνα με την υπ’  αρίθμ.  541/Φ32/28-05-2021 απόφαση του Συντονιστή Εκπαίδευσης του Βερολίνου και την απόφαση του Δήμου Ντόρτμουντ σας ενημερώνουμε ότι από την Δευτέρα 31 Μαΐου 2021 ξεκινούν καθημερινά τα δια ζώσης μαθήματα για όλες τις τάξεις Γυμνασίου και Λυκείου.

Όλοι οι μαθητές, σύμφωνα με την απόφαση του Υπουργείου Παιδείας της Ρηνανίας – Βεστφαλίας, θα πρέπει να κάνουν δύο φορές την εβδομάδα το Coronarapidtest στο σχολείο. Εξαιρούνται από τη διαδικασία όσοι προσκομίζουν αποδεικτικό ανάρρωσης από το οποίο προκύπτει ότι η προσβολή τους από τον ιό Covid-19 και τις μεταλλάξεις του ανάγεται τουλάχιστον 4 εβδομάδες πριν και όχι περισσότερο από εξάμηνο. Επίσης, όσοι έχουν εμβολιαστεί πλήρως.

Οποιοσδήποτε γονέας ή κηδεμόνας εισέρχεται στο χώρο του σχολείου θα πρέπει να έχει μαζί του βεβαίωση αρνητικού Corona-test ή να έχει εμβολιαστεί πλήρως ή να έχει αποδεικτικό ανάρρωσης σύμφωνα με τα παραπάνω.

Εκ της Διευθύνσεως

Πλήρης δια ζώσης λειτουργία του σχολείου